Üst Yönetim

Üst Yönetim

Tomurcuk Eroğlu
Hukuk Müşaviri

1975 Ankara doğumlu olan Tomurcuk EROĞLU, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. İngilizce bilen EROĞLU, 2015 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş.’de göreve başlamış olup CEO’ya bağlı Hukuk Müşaviri olarak çalışmaktadır.

Ayşe Nihal Şeker
Kurumsal Hazine Müdürü

1976 İstanbul doğumlu olan A.Nihal ŞEKER, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. İngilizce bilen ŞEKER, 2007 yılında Turcas Petrol A.Ş.’de göreve başlamış olup Finans Direktörlüğü’ne bağlı Kurumsal Hazine Müdürü olarak çalışmaktadır.

Altan Kolbay
Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü

1979 yılında Adana’da doğan Altan KOLBAY, Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans derecesi bulunan KOLBAY, ODTÜ’de ise Executive MBA (Yöneticiler İçin İşletme Yüksek Lisansı) eğitimini tamamlamıştır. İngilizce ve Almanca bilen KOLBAY, 2013 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş.’de göreve başlamış olup CEO’ya bağlı Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü olarak çalışmaktadır.

Cemal Şafak Ayışığı
Grup Mali İşler Direktörü (CFO)

1965 yılında İstanbul’da doğan AYIŞIĞI, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 21 yıllık iş tecrübesine sahip olan AYIŞIĞI, kariyerine Ernst Young Türkiye ofisinin denetim bölümünde başlamıştır. İngilizce ve İtalyanca bilen AYIŞIĞI, Ekim 2008 tarihinden itibaren SOCAR & Turcas Enerji A.Ş. ve Turcas Petrol A.Ş.’nin Grup Finans Direktörlüğü ve aynı zamanda Nisan 2009 itibariyle Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı (Mali) görevini yürütmektedir.

Arkın Akbay
Operasyon Direktörü

1973 yılında İstanbul’da doğan Arkın AKBAY, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği ile VWA Baden İşletme Fakülteleri mezunudur. 2010 yılından itibaren Turcas Enerji Holding A.Ş. bünyesinde bulunan AKBAY, Turcas Elektrik Üretim A.Ş., Turcas Rüzgar Üretim A.Ş., Turcas Elektrik Toptan Satış A.Ş.’de çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir. İngilizce ve Almanca bilen AKBAY, Turcas Petrol A.Ş. COO / Operasyon Direktörü olarak çalışmaktadır.

Bülent Yüncü
Proje Uygulama Müdürü

1970 yılında Şanlıurfa Birecik’de doğan Bülent YÜNCÜ, Lisans eğitimini Gaziantep Üniversitesi (ODTÜ Kampüsü) Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. YÜNCÜ, Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde 2016 yılında göreve başlamış olup, Operasyon Direktörlüğü’ne bağlı Proje Uygulama Müdürü olarak çalışmaktadır.

Ebru Özkaya
Kurumsal Finansman Müdürü

1982 yılında İstanbul’da doğan Ebru ÖZKAYA, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlamış olup, Koç Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. ÖZKAYA, Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde 2012 yılında göreve başlamış olup Finans Direktörlüğü’ne bağlı Kurumsal Finansman Müdürü olarak çalışmaktadır.

Cemal Yusuf Ata
İç Denetim Müdürü

1960 yılında Kastamonu'da doğan C. Yusuf ATA, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. ATA, 1987 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde göreve başlamış olup İç Denetim Müdürü olarak çalışmaktadır.

Nurettin Demircan
Muhasebe Müdürü

1955 yılında Karamürsel’de doğan Nurettin DEMİRCAN, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İşletme Bilimleri Fakültesi mezunudur. DEMİRCAN, 1992 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde göreve başlamış olup Finans Direktörlüğü’ne bağlı Muhasebe Müdürü olarak çalışmaktadır.

Adem Bülent Büyükgüner
Kurumsal Hazine Müdürü

1967 yılında İstanbul'da doğan A. Bülent BÜYÜKGÜNER, Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü mezunudur. İngilizce bilen BÜYÜKGÜNER, 1993 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde göreve başlamış olup Kurumsal Hazine Müdürü olarak çalışmaktadır.

Erkan İlhantekin
CFO / Finans Direktörü

1979 yılında Adana’da doğan Erkan İLHANTEKİN, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış olup, yine aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde yandal programına katılmıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Üniversity of York’ da (İngiltere) Ekonomi ve Finans Bölümü’nde tamamlamıştır. İngilizce bilen İLHANTEKİN, 2010 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş.’ de bünyesinde göreve başlamış olup CFO / Finans Direktörü olarak çalışmaktadır.

Gökhan Kalaylı
Proje ve İş Geliştirme Müdürü

1966 Trabzon doğumlu olan yılında İstanbul’da doğan Gökhan KALAYLI, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. İngilizce bilen KALAYLI, 2014 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş.’de göreve başlamış olup Operasyon Direktörlüğü’ne bağlı Proje ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmaktadır.

Hasan Evin
Bilgi İşlem Müdürü

1967 yılında İstanbul’da doğan Hasan EVİN, İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. EVİN, 1998 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde göreve başlamış olup Operasyon Direktörlüğü’ne bağlı Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktadır.

Özgür Altıntaş
Hukuk Müşaviri

1974 yılında Ankara'da doğan Özgür ALTINTAŞ, Ankara Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunu olup University of Essex'de (Colchester, UK) Avrupa Birliği Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. İngilizce bilen ALTINTAŞ, 2012 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş.'de göreve başlamış olup Hukuk Müşaviri olarak çalışmaktadır.

Batu Aksoy
CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi

Batu Aksoy, Turcas Petrol A.Ş. ve bağlı ortaklıklarının İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve 2005 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Batu Aksoy aynı zamanda grup içi iştiraklerden RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve ilişkili firmalardan Aksoy Holding A.Ş., Conrad İstanbul Bosphorus Oteli (Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm ve Ticaret A.Ş.), Aksoy Holding Gayrimenkul Yatırım Şirketleri ve Aksoy Enternasyonal Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. Batu Aksoy, Şili İstanbul Fahri Konsolosu, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Kalkınma Yuvarlak Masası Lideri, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkiye-Şili İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, 2013-2014 döneminde Başkanlığını yaptığı Enerji Ticaret Derneği’nin (ETD) Üyesi, 2006-2008 döneminde Başkanlığını yaptığı Petrol Platformu Derneği’nin (PETFORM) Üyesi, Johns Hopkins Üniversitesi (JHU) Carey Bussiness School’da Dekan’ın Danışma Konseyi Üyesi’dir. İyi derecede İngilizce bilen Batu Aksoy, Johns Hopkins Üniversitesi (Baltimore, ABD) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Batu Aksoy, evli ve bir çocuk babasıdır. .

Elif Kırankabeş
İnsan Kaynakları Müdürü

1975 yılında Rize’de doğan Elif KIRANKABEŞ, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunudur. İngilizce bilen KIRANKABEŞ, 2010 itibarıyla Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde göreve başlamış olup CEO’ya bağlı İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmaktadır.